HomeO spoločnostiRiešenia a dodávkyKlimatizáciaReferencieKontaktyK stiahnutiu

Klimatizácia - vysvetlenie pojmov

 

 

 

EER

Koeficient využiteľnosti energie v režime chladenia. Čím väčší tým lepší. Podľa koeficientu EER sa klimatizácia zaraduje do triedy energetickej účinnosti A až G pričom A je najúčinnejšia. V praxi to znamená že pri EER=4 dokážeme z príkonu 1 kW elektric-kej energie dosiahnuť výkon až 4 kW chladu.

 

 

COP   

Koeficient využiteľnosti energie v režime ohrievania. Čím vyššia hodnota, tým výkonnejšie a efektívnejšie zariadenie. Podľa koe-ficientu COP sa klimatizácia zaraďuje do triedy energetickej účinnosti A++ až G, pričom A je najúčinnejšia trieda. V praxi to zna-mená, že pri COP=4 dokážeme z príkonu 1 kW elektrickej energie dosiahnuť výkon až 4 kW tepla.

 


SPLIT 

Je to klimatizačný systém, pozostávajúci z jednej vonkajšej jednotky a z jednej vnútornej jednotky (riešenie pre jednu miestnosť).

 


MULTISPLIT 

Je to klimatizačný systém, pozostávajúci z jednej vonkajšej jednotky a z viacerých vnútorných jednotiek (vhodné pre riešenie viacerých miestností).

 

 


HLUČNOSŤ

všetci vieme, aká dokáže byť hlučnosť v domácnosti nepríjemná, či už počas spánku, relaxe alebo v práci. Pre pohodový spánok potrebujeme, aby bola hlučnosť v rozsahu 25-30 dB(A), pre relax je to 30-35 dB(A) a pre prácu 35-50 dB(A).

 

V nasledujúcej tabuľke sú uvedené niektoré príklady zdrojov hluku v domácnosti pre lepšiu predstavu o tom, akú hlučnosť produ-kujú nami ponúkané klimatizácie.

 

zdroj hluku

dB(A)

  šum lístia

20

  šepot

30

  chladnička

40

  digestor

45-60

  umývačka

50

  rozhovor

60

  napúšťanie WC

68

  sprchovanie

70

  práčka

70-80

  rýchlovarná kanvica

75

  spláchnutie WC

75

  napúšťanie vane

78-81

  vysávač

86

 

Späť

 

 

 

 Klimatizácia

 

 

 

Ako pracuje klimatizácia

 

 

Návrh klimatizácie

 

 

Produkty

 

 

Ceny

 

 

Vysvetlenie pojmov

 

 

AKCIOVÉ ponuky

 

 

 

 Komplexné systémy

 

 

 Systémové riešenia